آموزش آرایش صورت

۵ گام ساده برای انتخاب رژ لب مناسب

تعداد بی شمار پالت های مختلف و گوناگون کانتورینگ های لب که شامل رژ لب ها، براق کننده ها و هاشورهای لب می باشد، می تواند آرایش کردن را بسیار سخت و طاقت فرسا کند. این مقاله به شما آموزش می دهد که چگونه رنگ لب مناسب را متناسب با رنگ پوست ، لباس و مناسبتان انتخاب کنید.

تعیین-رنگ-پوست-شما-برای-انتخاب-رژ-لب

تعیین رنگ پوست شما

 1. برای تعیین رنگ رژ لب مناسب، ابتدا پوست خود را در نور طبیعی بررسی کنید تا چهره شما مشخص شود: روشن ، متوسط ​​، برنزه ، برنزه تیره. روی پوست اطراف خط فک خود تمرکز کنید.
 • پوست روشن: پوست شما بسیار کم رنگ یا شفاف است و خیلی راحت می سوزید. ممکن است کک و مک داشته باشید و مقداری قرمزی داشته باشید.
 • پوست روشن: پوست شما رنگ پریده است. وقتی در آفتاب هستید ، می سوزید و احتمالاً برنزه می شوید.
 • متوسط: به راحتی برنزه می شوید و به طور کلی نمی سوزانید و پوست حساسی ندارید.
 • برنزه: پوست شما برنز یا زیتونی است. شما حتی در زمستان به ندرت می سوزید و برنزه می شوید.
 • برنزه تیره: پوست شما تیره است و هرگز دچار آفتاب سوختگی نمی شوید. موهای شما احتمالاً سیاه یا قهوه ای تیره است.
 1. به رنگ رگهای داخل مچ دست خود نگاه کنید. این یک راه سریع برای فهمیدن این است که آیا شما رنگ پوست گرم ، خنثی یا سرد دارید.

تعیین-نوع-پوست-شما-برای-انتخاب-رژ-لب

 • رگهای آبی یا بنفش نشان می دهد که رنگ پوست خنک دارید.
 • رگهای سبز به این معنی است که شما رنگ پوست گرم دارید.
 • اگر در تصمیم گیری در مورد آبی یا سبز بودن رگهایتان مشکل دارید ، احتمالاً رنگ پوست خنثی دارید و می توانید رنگ ها را از طیف سرد و گرم انتخاب کنید. افرادی که پوست زیتون دارند معمولاً ته رنگی خنثی دارند.
 1. به واکنش پوست در برابر آفتاب توجه کنید: آیا برنزه می شوید یا به راحتی می سوزید؟
 • پوستی که به راحتی برنزه می شود ، ملانین بیشتری دارد ، نشان دهنده گرم بودن رنگ پوست است. بیشتر زنان از نژاد آفریقایی ، کارائیب و هند در این گروه قرار می گیرند.
 • اگر قبل از برنزه شدن بسوزید (و شاید اصلاً نتوانید برنزه شوید) ، پوست شما ملانین کمتری دارد و رنگ پوست شما آبی است. اگر پوست آبنوس عمیقی دارید ، واقعاً در این گروه قرار می گیرید.
 1. جواهرات طلا و نقره را امتحان کنید. کدام یک بهتر به نظر می رسد؟
 • جواهرات طلا با رنگ های گرم پوست بهترین جلوه را دارند.
 • جواهرات نقره ای در رنگ های پوستی سرد به نظر می رسد.
 • هر دو از نظر رنگ پوست خنثی تر به نظر می رسند.
 • اگر به طور واضح معیارهای ذکر شده از قبل را برآورده نکنید ، این می تواند یک “کراوات شکن” خوب باشد.

انتخاب یک رژ لب با رنگ روزمره

انتخاب-یک-رژ-لب-روزمره

 1. رنگی پیدا کنید که یک تا دو سایه تیره تر از رنگ لب طبیعی شما باشد.
 • برای آزمایش اینکه سایه به رنگ طبیعی شما چقدر نزدیک است ، رژ لب را فقط به لب پایین خود بزنید. آن سایه را با لب بالایی خود مقایسه کنید. اگر سایه ها به شدت متفاوت هستند ، باید به جستجوی خود ادامه دهید.
 1. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید لب های شما کوچکتر یا بزرگتر به نظر برسند. سایه های تیره در حقیقت باعث می شود که لب های شما کوچکتر به نظر برسند ، در حالی که سایه های روشن می توانند حالت چرکی را ایجاد کنند.

یک-رنگ-مناسب-لب-های-شما

 • رژ لب با رنگ مات نیز می تواند باعث نازک تر به نظر رسیدن لب ها شود ، در حالی که سایه های براق و براق باعث پرتر نشان دادن آنها می شود.
 1. ته رنگ و چهره خود را تعیین کنید.
 • به یاد داشته باشید که ته رنگ و چهره شما به شما کمک می کند تا راهنمایی کنید ، اما همه چیز در انتخاب رنگ رژ لب نیست. مهم است که سایه های مختلف را امتحان کنید و در نهایت ، آنچه را که احساس می کنید به نظر می رسد بهتر انتخاب کنید.
 1. توناژهای رنگی را که متخصصان برای چهره و رنگ پوست شما توصیه می کنند ، تجربه کنید.
 • اگر پوستی روشن یا روشن دارید ، رنگ صورتی روشن ، مرجانی ، هلو ، خنثی یا بژ را امتحان کنید. اگر ته رنگی باحال دارید ، یک موکا نرم و برهنه امتحان کنید. ته رنگ گرم ، صورتی های کم رنگ یا خنثی را با کمی هلو امتحان کنید.
 • اگر پوست متوسطی دارید ، سایه های گل رز ، مروارید یا توت را امتحان کنید. ته رنگهای سرد: سایه های صورتی یا قره قاط را امتحان کنید. ته رنگ گرم: آزمایش مس یا برنز.
 • اگر پوست برنزه ای دارید ، سعی کنید از قهوه ای و بنفش خودداری کنید و به دنبال رنگ هایی با ته رنگ نارنجی بروید. بیشتر رنگ های دیگر عالی به نظر می رسند. مرجان یا صورتی عمیق را امتحان کنید.
 • اگر چهره ای عمیق دارید ، قهوه ای یا بنفش مانند گردو ، کارامل ، آلو یا شراب را امتحان کنید. ته رنگهای سرد باید به دنبال قرمزهای یاقوتی و رنگ شرابی باشند. ته رنگ گرم: مس یا برنز را امتحان کنید.
 1. رژ لب را ظریف بزنید.
 • مگر اینکه احساس کنید می خواهید بیانیه ای را با لبهای پررنگ بیان کنید (که کاملاً خوب است!) ، سایه های پر رنگ را فقط روی لب پایین خود قرار دهید. لبهای خود را به هم فشار دهید ، سپس با استفاده از انگشت خود رنگ را یکدست کنید.

رژ-لب-را-نازک-بزنید

انتخاب یک رژ لب با  رنگ قرمز مناسب

انتخاب-یک-رژ-لب-با -رنگ-قرمز-مناسب

 1. رنگ مناسبی برای رنگ پوست خود پیدا کنید. باز هم ، از رنگ پوست و صورت خود به عنوان راهنما استفاده کنید – اگر رنگی را پیدا کردید که عاشق آن هستید و “قوانین” را نقض می کند – به دنبال آن باشید!
 • پوست روشن یا روشن باید بدنبال گرد و خاکی ، قرمز مایل به صورتی یا مرجانی باشد. ته رنگهای باحال: تمشک. تن های گرم: قرمزها را با ته رنگ یا مرجان آبی امتحان کنید.
 • پوست قهوهای مایل به زرد یا متوسط ​​باید به دنبال قرمز گیلاس قرمز روشن یا قرمز واقعی بدون ته رنگ باشد (اگر ته رنگی خنثی دارید). زیر رنگ گرم: نارنجی-قرمز یا نارنگی. زیره های خنک: شراب.
 • پوست عمیق و دارای ته رنگ گرم باید رنگ قرمز آبی را امتحان کند. خنک: شراب قرمز یا عمیق یاقوتی فلزی.
 1. قرمز را با غرور بپوشید. این ظاهری کلاسیک است که هر زنی بدون توجه به رنگ پوست ، سن ، پوست ، چشم و لب می تواند از آن استفاده کند. مالک آن باشد!

انتخاب-رژلب-قرمز-جذاب

نحوه خرید رژ لب

 1. قبل از خرید رژ لب ، آن را امتحان کنید. تستر را با کمی الکل تمیز کنید (فروشگاه باید این ماده را در یک بطری اسپری تهیه کند) و از یک برس تست یا یک پنبه استفاده کنید تا رنگ آن را به لب های خود بمالید.
 • اگر نمی خواهید رژ لب تستر را به دهان خود بزنید ، آن را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید. نوک انگشتان شما نسبت به مچ دست یا کنار دست شما به رنگ لب نزدیکتر است.
 1. قبل از امتحان رژ لب بعدی ، یک رنگ لب را کاملاً از بین ببرید. در غیر این صورت ، شما چندین رنگ را با هم مخلوط خواهید کرد. از نماینده فروش برای پاک کننده یا لوسیون آرایش بخواهید.
 2. اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از رژ لب در منطقه ای با نور مناسب قرار دارید.

زیر-نور-مناسب-رژ-لب-را-تست-کنید

 1. رژ لب را با آرایش کم یا بدون آرایش صورت خود امتحان کنید. به دنبال سایه ای بگردید که بدون آرایش دیگری صورت شما را روشن کرده و آرایش دیگر را غیرضروری کند.
 2. از پیشخوان آرایش کمک بخواهید. گاهی اوقات دشوار است که به طور عینی قضاوت کنیم که چه چیزی به نظر خودمان بهتر می رسد. یک حرفه ای در پیشخوان آرایش می تواند با رنگ مناسب شما را مطابقت دهد.

تطبیق رنگ لب با بقیه ظاهر شما

 1. رژ لب را خیلی با لباس خود مطابقت ندهید. به عنوان مثال ، اگر لباس قرمز آتشین بر تن کرده اید ، پوشیدن همان رنگ دقیق روی لب هایتان طاقت فرسا به نظر می رسد.

در-زمان-تست-رژ-لب-نباید-خیلی-با-لباس-شما-ست-و-هم-رنگ-باشد

سرگرم شوید و آزمایش کنید ، اما اگر مطمئن نیستید این دستورالعمل ها را در نظر بگیرید:

 • لب های خنثی تقریباً با هر چیزی عالی به نظر می رسند. این یک ظاهر عالی عالی است و می تواند به بازی دراماتیک چشم کمک کند.
 • رنگ قرمز می تواند به یک لباس کاملاً ساده درام اضافه کند. سعی نکنید با استفاده از رژ لب رنگ قرمز با لباس های بسیار روشن یا لباس هایی با الگوهای دیوانه غرق نشوید.
 • رنگ صورتی همه کاره است زیرا سایه های زیادی وجود دارد. صورتی هایی که فقط چند سایه روشن تر از رنگ لب طبیعی شما هستند برای ظاهری ظریف و روزمره کار می کنند.
 • توت می تواند یک گروه تاریک را جلوه گرایانه جلوه دهد و می تواند ظاهری هوا و تابستانی را سنگین کند. توت ها را با مواد خنثی مخلوط تطبیق دهید.

نکات-مهم-انتخاب-رنگ-رژ-لب

 1. دنبال لب ها یا چشم های چشمگیر بروید نه هر دو
 • فقط به ریمل زدن روی چشم بچسبید ، یا فقط کمی خط چشم قهوه ای تیره بین مژه های خود بکشید.
  اما اگر دوست دارید چشمان چشمگیر داشته باشید حتما به مقاله چگونه مانند یک حرفه ای ریمل بزنیم مراجعه کنید

زیبایی لب های شما بدون داشتن یک آرایش خوب خیلی به چشم نمیاید به ویژه ارایش قسمت بینی

به همین دلیل توصیه میکنیم حتما و حتما مقاله آموزش کانتور بینی و کوچک کردن بینی با آرایش را بخوانید

حتما نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید

مدیر

نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا