آموزش آرایش صورت

9 گام ساده و سریع برای تعیین فرم صورت

چگونه شکل صورت خود را تعیین کنیم

فرم صورت شما می تواند بر روی اینکه کدام مدل مو ، عینک یا جلوه آرایش به بهترین وجه برای شما ظاهر می شود تأثیر بگذارد. برای تعیین فرم صورت خود، با آشنایی با دسته های شکل اصلی شروع کنید. با چند اندازه گیری فرم صورت خود را مشخص کنید و از دانش جدید خود استفاده کنید تا به شما در انتخاب مدل مو، مدل آرایش و لوازمی که صورت شما را جذاب می کنند ، کمک کند.

اندازه گیری صورت شما

تعیین-فرم-صورت

1 – یک نوار اندازه گیری انعطاف پذیر بگیرید. برای اندازه گیری صورت ، به نوعی اندازه نوار پارچه ای نرم که خیاطان از آن استفاده می کنند ، نیاز دارید. تهیه این موارد در اکثر فروشگاه های بزرگ آسان است. فرقی نمی کند برحسب اینچ یا سانتی متر باشد. قسمت مهم نحوه مقایسه اندازه گیری ها با یکدیگر است نه اعداد دقیق.

برای-تعیین-فرم-صورت-مو-های-خودتان-را-ببندید

2 – موهایتان را کنار بزنید. اگر موهای شما بلند است ، آن را بلند کرده یا دوباره ببندید. اگر موهایتان کوتاه است کافیست آن را عقب بریزید.
نکته: سعی نکنید صورت خود را با مترهای اندازه گیری سفت جمع شدنی اندازه گیری کنید. این کار نه تنها بسیار دشوارتر خواهد بود بلکه اگر به طور تصادفی نوار را در حین اندازه گیری جمع شود، باعث آسیب دیدنتان می شود.

برای-ثبت-اندازه-گیری-ها-یک-مداد-و-کاغذ-آماده-کنید

3 – یک مداد و کاغذ تهیه کنید. برای تعیین فرم صورت با اندازه گیری ، باید هر اندازه گیری را هنگام نوشتن یادداشت کنید تا بتوانید همه کارها را با هم مقایسه کنید. چیزی برای اندازه گیری های خود یادداشت کنید.

برای-تعیین-فرم-صورت-در-مقابل-آینه-قرار-بگیرید

4 – در مقابل آینه قرار بگیرید. اگر هنگام اندازه گیری صورتتان در مقابل آینه قرار بگیرید بهتر میتوانید این کار را انجام دهید. در مقابل یک آینه بزرگ در یک اتاق کاملاً روشن بایستید یا بنشینید. با سطح چانه ، جلوی آینه را بگیرید.

برای-تعیین-از-عرض-وسیع-پیشانی-خود-اندازه-بگیرید

5 – از عرض وسیع پیشانی خود اندازه بگیرید. این حالت معمولاً در میانه ابرو و خط مویی بالایی قرار دارد. فاصله مستقیم از روی خط مو در 1 طرف پیشانی خود را به طرف دیگر مانند تصویر اندازه بگیرید و نتیجه را بنویسید.

اندازه-گیری-را-از-قسمت-استخوان-گونه-انجام-دهید

6 – اندازه گیری را از قسمت استخوان گونه انجام دهید. این اندازه گیری می تواند کمی مشکل باشد. با نوک انگشتان برجسته ترین قسمت استخوان گونه خود را پیدا کنید. این معمولاً دقیقاً در زیر گوشه خارجی هر چشم قرار دارد. پس از یافتن نقطه مناسب ، مستقیماً از 1 استخوان گونه به قسمت دیگر اندازه بگیرید.

نکته: به خاطر داشته باشید که پل بینی شما می تواند نوار چسب را به بیرون فشار دهد و باعث شود این عرض بیشتر از حد واقعی باشد. برای اندازه گیری دقیق تر ، نوار اندازه گیری را مستقیماً از جلوی صورت و کره چشم خود در جایی که با هر استخوان گونه قرار دارد ، بگیرید. اگر این کار را انجام دادید ، حتماً نوار اندازه گیری را برای اندازه گیری های دیگر خود از صورت خود دور نگه دارید.

از-انتهای-فک-تا-نوک-چانه-اندازه-بگیرید

7 – از انتهای فک تا نوک چانه اندازه بگیرید. یک انتهای نوار اندازه گیری را در گوشه فک خود در زیر گوش خود قرار دهید ، و انتهای دیگر آن را به نوک چانه بیاورید. همین کار را در سمت دیگر انجام دهید و نتایج را با هم جمع کنید ، یا فقط اندازه گیری اول را در 2 ضرب کنید. این به شما کل اندازه ی طول فک را می دهد.

طول-صورت-خود-را-اندازه-بگیرید.

8 – طول صورت خود را اندازه بگیرید. نوار خود را بردارید و از نقطه مرکزی خط بالای موی خود تا پایین چانه اندازه بگیرید. اگر خط پیشانی شما بلند است یا قسمت جلویی موهای شما خالیست یا سر تراشیده ای دارید ، تخمین بزنید که خط موی شما در کجا قرار دارد.

توجه: اگر بینی برجسته ای دارید ، این می تواند اندازه گیری طول شما را از دقیق نشان ندهد. به جای اینکه از نزدیک خطوط صورت خود را دنبال کنید ، نوار اندازه گیری را مستقیم و بالا جلوی صورت و کره چشم خود را در جایی که با خط و چانه موی شما قرار دارد ، نگه دارید.

هر-اندازه-گیری-را-برای-تعیین-شکل-صورت-خود-مقایسه-کنید

9 – هر اندازه گیری را برای تعیین شکل صورت خود مقایسه کنید. بعد از اینکه همه اندازه گیری ها را انجام دادید و آنها را یادداشت کردید ، مشخص کنید کدام اندازه ها بیشتر و کدام کوچکترین ها هستند. نسبت صورت خود را با نمونه های معمول صورت مقایسه کنید.

به عنوان مثال ، اگر صورت شما تقریباً به اندازه پهن است ، احتمالاً فرم صورت شما گرد یا مربع است. صورت مربعی شکل دارای فکی بازتر و زاویه دارتر از صورت گرد است.

اگر صورت شما بلندتر از پهن باشد ، ممکن است صورتتان بیضی یا مستطیل باشد. برای تعیین نوع دقیق آن، به چگونگی اندازه گیری پیشانی، استخوان گونه و خط فک خود نگاه کنید.

اگر اندازه گیری های شما به تدریج از پیشانی به خط فک باریک می شود، صورت شما به شکل قلب یا بیضی شکل است. اگر تا پایین شبیه یکدیگر باشند، ممکن است صورت شما مستطیل ، مربع یا مستطیل باشد.

اگر صورت شما از پیشانی تا خط فک بازتر شود، مثلث است.

مدیر

نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا